Spoznajte nás ツ

Sme Lucy a Lacko. Veľmi nás teší. Dali sme to dohromady a spoločne Vám ukážeme, ako si z fotenia odnesieť pekné fotky, ktoré Vám budú v živote robiť radosť.

Čo sme zač?

Lucy je vášnivá fotografka a Lacko je zase zapálený do webových stránok. Dali sme to dohromady a nič nás nezastavilo, aby sme spolu v starej priemyselnej budove vytvorili miesto, ateliér, kde sa budete pri fotení cítiť príjemne a odnesiete si z neho pekné fotky, ktoré Vám budú v živote robiť veľkú radosť.

Inšpirujeme ľudí ku krajším fotkám,
aby si fotenie naplno užili a cítili sa pri ňom dobre.

Ťažko budete vo svete fotografie hľadať dvoch bláznivejších ľudí. Vysmiata a krátkovlasá fotografka Lucy nepustí žiadnu fotku z ruky skôr, kým nevyzerá najlepšie, ako ju v danú chvíľu dokáže upraviť a  Lacko - IT programátor, ktorý má vášeň pre dizajn, prehľadné webové stránky a fascinuje ho sila online podnikania.

Navonok sa to javí ako ideálna kombinácia, no v skutočnosti je to jeden veľký boj medzi dokonale vyladenými fotkami a online propagáciou typu „bez tých fotiek sa to naozaj robiť nedá“. Neprejde jeden týždeň, kedy by sme sa pri tom nepohádali. ツ

Jednu vec máme ale spoločnú. Všetko nás to neskutočne baví, svoju prácu robíme s nadšením, s humorom a pri fotení sa s nami poriadne nasmejete.

Prečo zrovna my dvaja?

Ani jeden sme fotografiu na škole nikdy neštudovali. Lacko študoval informatiku a Lucy zase priestorové plánovanie a urbanizmus na STU v Bratislave. Hoci sme prešli rôznymi fotografickými a marketingovými kurzmi či workshopmi, neustále na sebe pracujeme, zbierame nové skúsenosti a posúvame sa vpred.

Ukážeme Vám, ako získať pekné fotky,
aby z nich vyžarovala uvoľnená atmosféra a s radosťou ste sa k nim vracali aj po rokoch neskôr.

Lucy Grossmann

... sa malými krôčikmi vypracovala a dnes už ako skúsená fotografka vie zachytiť Vaše spomienky, aby z nich vyžarovala uvoľnená a príjemná atmosféra. Pri fotení Vás nebude stavať do neprirodzených póz, ani Vám nútiť všelijaké rekvizity. Práve naopak! Na fotke zostanete sami sebou a zachytí Vás tak, aby umelecké fotky vystihovali Vašu osobnosť a páčili sa Vám aj o niekoľko rokov neskôr.

Lacko

... sa už počas štúdia na vysokej škole vydal na svoju dlhoročnú programátorskú dráhu, keď začal pracovať ako analytik pre slovenskú softvérovú firmu ESET. Dnes popri tejto práci pomáha Lucy s webovými stránkami,  marketingom a propagáciou značky GLAF.

Aké sú s nami skúsenosti?

100% overené zákazníkmi
0 ľuďom robia naše fotky radosť.
Musím Vám o Lucy napísať pravdu. Je to krátkovlasá šikovníčka. Človek, ktorého len tak niekde nestretnete. Miluje svoju prácu a vo svojom ateliéri vie vytvoriť pocit domova, kde panuje láska a smiech :). A tým svojím prístrojíkom snáď čaruje! Vždy vytvorí niečo úžasné, tiež si rada vypočuje akú máte predstavu a spolu spoločnými silami vytvoríte to NAJ. Ak máte radi výzvu a chcete mať skvelé fotky či spomienky, tak nech sa páči, Lucy je ten správny človek, ktorého potrebujete.
Kristína Belejová
Fotenie u Lucky v ateliéri je veľmi príjemná záležitosť. Od útulne zariadeného interiéru, cez profesionálne vybavenie ateliéru až po prístup samotnej fotografky. Lucka pri fotení vytvára uvoľnenú a priateľskú atmosféru, čo určite pomôže každému „nováčikovi“. Veľmi pozitívne hodnotím rozhovor, ktorý Lucka pred fotením vedie. Je to čas na vzájomné spoznanie sa, odbúranie bariér a nadviazanie spolupráce počas samotného fotenia.
Zuzana Branišová

Ako to s nami bolo od začiatku?

Pohodlne sa usaďte a pri sálke dobrej kávy si prečítajte náš príbeh ...

Rok 2010: Prvé fotky ...

Lucy sa začala venovať foteniu ako svoje hobby už počas štúdia na vysokej škole. Fotila rôzne reportáže z dovoleniek, fotografie prírody, mesta či makro fotky. Školu nakoniec dokončila, ale už vtedy cítila, že fotografia ju robí šťastnou, a že je to pravé, čomu by sa chcela v živote venovať. ツ

November 2013: Zakladáme GLAF, s.r.o.

Profesionálnemu foteniu sme sa začali venovať až koncom roka 2013, kedy sme cítili potrebu posunúť sa niekam ďalej. Oficiálne sme založili našu firmu GLAF a začali hľadať vhodné miesto pre vlastný fotoateliér.

Rok 2014: Vlastný fotoateliér

Asi po dvoch mesiacoch hľadania nám padol do oka industriálny priestor v starej budove bývalej trnavskej sladovne. Miesto, v minulosti využívané ako bar či krčma, bolo značne zanedbané, malo však obrovský potenciál, aby sme tu vytvorili ateliér, kde môžeme byť kreatívni a tvoriť od rána do večera. Miesto, kde Vás radi pozveme a posedíme spolu pri dobrej káve alebo čaji...

Jeseň 2015: Spúšťame prvý web

Keď sme spustili prvé webové stránky, bolo to niečo úžasné. Tá radosť, keď vidíte ako Vám rastie pod rukami niečo, čo ste si v živote nepredstavovali, že niekedy dokážete. A musíme priznať, že s každou ďalšou vytvorenou stránkou to bolo lepšie a lepšie.

Zima 2017: Rekonštrukcia ateliéru

Už Vás niekedy vytopil sused? Vysporiadali sme sa aj s takouto nepríjemnou situáciou. Prasknuté vodovodné potrubie, vyduté parkety, zatečené steny... Nezostávalo nič iné len sa pustiť do rekonštrukcie. Vyvetrať pach, vyhádzať staré a špinavé veci, vymaľovať, opraviť všetko pokazené. O zábavu postarané na niekoľko mesiacov. Namáhavé, ale nevzdali sme to! A dobre sme spravili. ツ

Pozrite si fotky ateliéru →

November 2018: Copykiller

Absolvovali sme super-praktický VIP workshop, kde nám Dušan s Luckou venovali maximálnu pozornosť a naučili nás ako pripraviť, nastaviť a otextovať webové stránky, aby efektívne plnili svoj účel a mohli sme o nich povedať celému svetu.

Viac o workshope →

Leto 2019: Nový dizajn webu ツ

Máme radi, keď to frčí a funguje tak, ako má. Pochopili sme, že aj na internete sa chcú ľudia cítiť dobre. Tak trochu ako doma. Chcú mať prehľad, užívať si komfort, vyznať sa v ponuke a vždy nájsť to dôležité, čo práve potrebujú riešiť. Preto sme sa rozhodli všetko prerobiť a pod rukami nám vznikla aj jedna nová webstránka pre tehuľky.

www.lucygrossmann.com →