Akty žien 2: Fotenie aktov v ateliéri alebo v prírode?

Rozhodujete sa pre fotenie aktov? Prezeráte si fotografov, ich služby, portfólio, či dohadujete už rovno stretnutie? Výborne, potom sa vám isto zídu nasledovné rady.

Mrknite sa aj na predchádzajúci článok o tom, kedy sa stáva fotenie aktov umeleckým >>

Či už chete fotky použiť ako krásny umelecký obraz do spálne alebo akéhokoľvek iného interiéru, či ako prekvapenie, súkromný darček pre muža, treba dať poroz, aby boli akty nafotené vkusne a nepôsobili vulgárne. Je to o vnímaní krásy ženského tela. Skúste sa o takomto štýle fotenia najprv porozprávať a byť sama sebou presvedčená o tom, že chcem byť daným štýlom naozaj vyobrazená.

Skôr než sa pustíte do fotenia aktov, prezrite si fotky a fotografické služby, ktoré fotograf alebo fotografka ponúka. Dohodnite si stretnutie a prineste si aj vlastné inšpiratívne fotky, ktoré sa vám páčia, aby sme mohli zistiť vašu predstavu a celé fotenie prispôsobili vašim predstavám.

Je dobré mať vopred jasno v tom, aký výsledok chcete dosiahnuť. 😉

Čo očakávať od fotenia aktov v ateliéri?

Výhoda, ale i výzva pri fotení aktov v ateliéri je využiť minimalisticky pôsobiaci priestor. Atmosféru dotvára umelé svetlo, ale i kreativita fotografa a spolupráca s vami ako fotenou osobou.

Scénu môžeme dotvoriť pridaním kresla, využitím zaujímavého plátna, látky alebo rôznych doplnkov ako napríklad deky, vankúše a podobne.

Ateliér je miesto, kde môžeme vytvárať ilúzie. Fotograf má nastavenie svetla plne pod kontrolou, a preto sa dá očakávať pôvodný zámer, aký ste plánovali.

Akty žien v prírode alebo doma v spálni

Fotenie aktov nemusí nutne prebiehať len v atelléri. Zvodné fotky v partnerovej košeli alebo v čipkovanom spodnom prádle u vás v spálni, či odvážnejšie fotenie v odľahlom lese dodá fotkám isto tú správnu iskru.

Samozrejme musíte mať dobre premyslený koncept, čo chcete daným priestorom povedať. Akú spätosť má dané prostredie s vami? Akú výpovednú hodnotu dostane výsledná fotografia?

Ako nájsť to správne intímne miesto?

Najlepšie miesto pre fotenie aktov je také, kde sa cítite príjemne, v bezpečí a nikto po vás nebude pokukovať. Pri fotení by mal byť prítomný iba fotograf(ka) a vy. Doprovod neodporúčam, pretože budete rozptýlená, nervózna a nesústredená na seba.

Odporúčam tiež “prvý kontakt”, stretnúť sa s fotografom ešte pred samotným fotením. Zoznámite sa, vytvoríte medzi sebou akúsi dôveru a doprovod na fotenie tak už nebude nutný.

A na záver ešte pár malých rád, ktoré vám pomôžu navodiť príjemnú atmosféru počas fotenia. Dôležité je uvolniť sa, aby vaše fotky vyzerali čo najprirodzenejšie:

  • Prineste si so sebou svoju obľúbenú hudbu, ktorú rada počúvate. Príjemná hudba vo vás vyvolá pocit radosti, uvoľníte sa a uvidíte, aké krásne a prirodzené snímky vzniknú 🙂
  • Príďte oddýchnutá. Doprajte si kvalitný a výdatný spánok predtým, ako sa pôjdete fotiť. Pokiaľ je to možné, vyhnite sa hádkam. Verte mi, dobrá nálada spraví svoje!
  • Nechajte sa viesť fotografom. Nebuďte za každú cenu tvrdohlavá a nehovorte, ktorá strana tváre je viac fotogenická. Verte svojmu fotografovi a nechajte ho pracovať. Odhalíte tak svoje tajné, skryté stránky osobnosti, o ktorých možno ani neviete.
  • Budťe kreatívna. Stereotyp sa už nenosí a nič nie je dokonalé. Skúste nové pózy, zasmejte sa. Uvidíte, aké krásne zábery vzniknú, ak sa správate spontánne! Úsmev častokrát prezradí omnoho viac, ako si myslíte.

Fotenie aktov je predovšetkým o ženskej kráse, ale nie len o tej vonkajšej, ako sa mylne zdá. Je to o nálade, myšlienkach, pocitoch, ktoré dávajú slobodu v zachytení toho pravého okamžiku. Je to o vás, všetkých krásnych ženách.

Budem veľmi rada, ak vám moje rady pomôžu k správnemu rozhodnutiu a fotenie aktov si naozaj užijete. Držím place!

Vaša fotografka

Lucy Grossmann

Som vášnivá fotografka, ktorá fotografiu na škole nikdy neštudovala, ale malými krôčikmi si k nej budovala cestu. Nové skúsenosti, poznatky a učenie sa, to všetko ma posunulo vpred a dnes už viem, ako zachytiť Vaše spomienky, aby z nich vyžarovala uvoľnená a príjemná atmosféra.

Verím, že Vám moje tipy pomôžu, pretože svoju prácu robím s nadšením a pri fotení sa so mnou poriadne nasmejete. Viac sa dočítate tu. >>

Túžite aj Vy po pekných fotkách?

...na ktorých budete vyzerať prirodzene a príťažlivo? Urobte prvé 2 kroky, aby ste mali z fotenia dobrý pocit a odniesli si pekné fotky, za ktoré sa nebudete hanbiť.