Tanec pri tyči – ako som fotila Pole Dance v Bratislave

Videli ste niekedy vo filme, ako sa ženy krútia okolo tyče? Zistila som, že také niečo je už aj na Slovensku. Prijala som totiž ponuku fotiť dievčatá z Queens - Pole Dance Studio v Bratislave.

Tanec pri tyči - Queens Pole Dance Bratislava

 

Tanec pri tyči alebo pole dance v sebe ukrýva vášeň, dynamiku, drinu, ženskosť. Je to krásny a zmyselný šport, ktorý sa stáva čoraz obľúbenejším u mnoho slovenských žien nakoľko pomáha formovať postavu a zároveň využíva prvky tanca. Ženy sa cítia príťažlivejšie, sexi čo pomáha zvyšovať zdravé sebavedomie a duševnú pohodu.

Avšak je náročný na kondíciu a treba sa mu venovať pravidelne!

 

 

Práca fotografa má veľmi pozitívnu stránku. Stretávam talentovaných ľudí a čoraz viac ma prekvapuje koľko nevídaných a zaujímavých vecí som ešte nevidela.

Môj prvý kontakt so štúdiom Queens – Pole Dance Studio v Bratislave a s trénerkou Aďkou bol náhodný. Zháňala fotografa na fotenie svojich žiačok a seba v pole dance pózach. Ponuku som prijala a neľutujem. Bola to veľmi príjemná a milá skúsenosť. Baby na sebe makajú a je vidieť, že trénerka Aďka sa im naplno venuje. Dievčatá sa rady vracajú a preciťujú tento pre mňa náročný, ale o to krajší a vášnivý šport.

 

 

 

Ako prebiehalo fotenie Pole Dance v Bratislave a čo povedali samotné dievčatá?

 

Koľko času sa už venujete Pole Dance? Čo vám tento šport do života priniesol?

 

SABÍNA: Pole Dance-u sa venujem od mája 2015. Je to skvelá psychohygiena, keďže počas tréningu nemám čas myslieť na nič iné, len sa sústrediť na precvičovaný prvok. Od kedy sa venujem pole dance-u mám aj iný pohľad na seba. Nepozerám sa na svoje telo tak kriticky ako predtým, ale s obdivom, čo všetko dokáže.

MONIKA: Je to už viac ako 3 roky, ale nemôžem povedať, že sa mu takto dlho aj venujem. Poledance je pre mna spôsob relaxu, zábavy. Spoznala som kopec úžasných ludí, s ktorými sa vždy rada stretnem či už na tréningoch alebo aj mimo nich.

JANA: Pole dancu sa venujem už dva a pol roka a tento šport mi priniesol hlavne schopnosť prekonať samú seba a prekonať strach. Pre mňa je pole dance jednoznačne viac športom ako tancom, ktorý si vyžaduje odhodlanie a hlavne veľkú fyzickú silu.

ADRIANA: S pole dance som začala pred 5 rokmi (november 2011). Začínala som bez akejkoľvek sily, flexibility a po dvoch deťoch. Postupne ma tento úžasný, ale veľmi náročný šport chytil natoľko, že som chcela vedieť viac a viac… Nakoniec som sa rozhodla pole dance venovať profesionálne a otvorila som si vlastné štúdio. Teraz popri pole dance (pole sport) vyučujem aj exotic, čo je vlastne sexi pole dance spojený s floorworkom na vysokých opätkoch a acro chair dance – zvodný tanec so stoličkou s akrobatickými prvkami.

 

 

 

Ľudia sa často boja, že do fotenia investujú veľa energie, financií a výsledný efekt bude k ničomu. Čo vnímate ako najdôležitejšie, aby si ľudia nechali nafotiť umelecké fotky?

 

MONIKA: Umelecké fotky sú iné, ako klasické, ktoré si môžeme spraviť hocikedy sami. Pokiaľ je fotograf šikovný určite výsledný efekt nebude k ničomu, fotky sú nápadité, je z nich cítiť emocie, potom je to krásna spomienka.

ADRIANA: Chcela som mať pekné profesionálne fotky s ktorými sa môžem prezentovať.

JANA: Myslím si, že cena je vždy adekvátna práci, ktorú fotograf odvedie a myslím si, že profesionálne fotky sú pamiatkou na celý život a oplatí sa do nich investovať.

SABÍNA: Aby som mohla vnúčatám na pekných profesionálnych fotkách ukázať, akú majú „cool“ babku :-)

 

 

 

Ako ste boli spokojné s priebehom fotenia a výslednými fotografiami? Bavilo vás fotenie?

 

ADRIANA: Fotenie som si skvele užila so všetkými svetlami a cvakaním foťáku, ako keby som bola ozajstná modelka.

SABÍNA: Na fotenie som išla s menšími obavami ako to celé dopadne, ale musím povedať, som veľmi spokojná a po chvíli som si to začala užívať. Fotky sa mi páčia svojou jednoduchosťou, len biele plátno, tyč a ja.

MONIKA: Pred fotením som mala trošku obavy, ako to bude prebiehať, ale v štúdiu bola príjemná atmosféra. Bolo to náročnejšie ako klasický tréning, udržať sa v pózach, kým si ma pofotila, ale zvládla som to a s fotkami som veľmi spokojná :-)

JANA: Fotenie ma bavilo, aj keď bolo to nadmieru fyzicky náročné. Z výslednými fotografiami som určite spokojná a teším sa na prípadné ďalšie fotenie.

 

 

 

Čo by ste odkázali ostatným, ktorí tiež rozmýšľajú o pustení sa do fotenia?

 

MONIKA: Určite treba vyskúšať!

SABÍNA: Nech idú do toho :-) Všetci sa teraz vo veľkom fotíme na mobily, ale profi fotky sú špeciálne.

ADRIANA: Fotenie bolo skvelé, dobrá atmosféra. Lepšie si to už asi ani neviem predstaviť. Jedného dňa bude skvelé otvoriť album a zaspomínať si. Poprípade si ich zavesiť ako obraz na stenu.

JANA: Netreba sa báť, keďže fotograf človeka usmerní tak, aby fotografie pekne vyšli.

 

 

Na záver článku mám odkaz pre všetky čitateľky: Cíťte sa skvele vo vlastnom tele a nebojte sa ukázať svoju ženskosť!

 

Krásny zvyšok dňa želám :)
Vaša fotografka

 

podpis - Lucy Grossmann

 


Vedeli ste, že...?

Aj profesionálne fotenie môže byť naozaj zábavné. Presvedčte sa na vlastné oči a vyberte si z ponuky fotenia.

Prejsť na ponuku fotenia

Pridajte komentár

Podobné články