Ako som prvýkrát fotila doma v obývačke

Ako som si po prvýkrát uvedomila, že sa chcem naplno venovať fotografii, konkrétne portrétnej tvorbe? Pozrite sa, ako to vtedy vyzeralo. Moje úplne prvé fotenie...

Foto 5 - Fotenie po prvýkrát doma v obývačke

 

Pamätáte si ešte deň, keď ste po prvýkrát v živote niečo skúsili, alebo dokázali? Na ten úžasný pocit sa hádam ani nedá zabudnúť.

Fotoklub IRIS organizoval v Trnave výstavu FoTTofest v mestskom amfiteátri. Bolo to v jeden krásny slnečný deň pred cca dvoma rokmi. Prišla som si prezrieť výstavné fotografie. Vystavovali nadaní, mladí a začínajúci umelci. Nadchla ma predstava, že by som tiež chcela skúsiť portrétnu fotografiu.

 

 

Prišla som domov a zavolala sestre. Dohodli sme sa, že mi bude robiť modelku pred objektívom a novo zakúpenými zábleskovými svetlami – zakúpené cez eBay.

Neváhala ani chvíľu a prišla.

O ateliéri sa mi v tej dobe ani nesnívalo. Mala som jedno šedé malé textilné plátno umiestnené v strede obývačky. To všetko úplne postačovalo na moje kreatívne vyžitie. Sestra priniesla mnoho látok a tak som ju do nich zabalila.

Strávili sme spolu asi šesť hodín a spravili veľmi veľa fotografií. Keď som niektoré upravila, nemohla som od nich upustiť zrak. No nakoniec posúďte sami.

 

Ikona - galéria

POZRITE SI GALÉRIU
Galéria – Fotenie po prvýkrát doma v obývačke

 

 

Takto sa začala moja cesta za nekonečným spoznávaním krásy fotografie a vnímaniu portrétu u ľudí. Čo na to hovoríte? Pamätáte si ešte, čo bolo to vaše „po prvýkrát“?

Budem veľmi rada, ak sa so mnou podelíte a napíšete mi krátky komentár do diskusie pod článkom.

 

podpis - Lucy Grossmann

 


Vedeli ste, že...?

Aj profesionálne fotenie môže byť naozaj zábavné. Presvedčte sa na vlastné oči a vyberte si z ponuky fotenia.

Prejsť na ponuku fotenia

Pridajte komentár

Podobné články