Ako na umelecké portréty

22. 09. 2015
|

Viete, čo je to umelecký portrét? Čo obnáša fotenie portrétov? Aké sú hlavné faktory, a ako sa pripraviť na fotenie? Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

 

Čo je umelecký portrét?

Umelecký štylizovaný portrét v sebe ukrýva oveľa viac ako obyčajná fotografia. Jeho umelecké prevedenie dodáva portrétu vyššiu výpovednú hodnotu.

Výborný portrét vo veľkej miere ovplyvňuje výber miesta a realizácia fotenia. Miesto fotografovania sa teda stáva kľúčovým faktorom a musí byť vybraný citlivo, aby ladil k danej téme. Navyše sa musíte cítiť pohodlne, najlepšie ako doma.

 

Ako na to?

Máte nejakú predstavu, zámer, alebo myšlienku, ako by mali vyzerať vaše fotografie?

Dobre si to premyslite ešte pred samotným fotením…

Bude vhodný exteriér, v prírode, v kaštieli, či na inom zaujímavom mieste? Alebo preferujete portréty v ateliéri s rôznymi výraznými líčeniami? Chcete na fotke zaujať vy ako osoba, alebo do deja zakomponujeme i prostredie? Treba si uvedomiť, ako má výsledná fotografia pôsobiť. Nezabúdajte, veľkú úlohu zohráva počasie, ktoré nemožno ovplyvniť.

 

 

Fotenie v exteriéri

Exteriér ponúka omnoho viac ako si myslíme. Krásna príroda, čerpanie energie, zážitky i zábava. Ideálne miesto pre vyrozprávanie príbehu prostredníctvom fotografie. Do deja zahrniete nielen seba ako fotografovanú osobu, ale i prostredie.

 

 

 

Fotenie v interiéri

Interiér má taktiež svoje čaro. Ak vhodne vyberiete oblečenie a typ líčenia, je možné dosiahnuť krásne umelecké portréty s hlbším vnímaním seba samého, ako krásnej tajomnej bytosti. Veľkú a kľúčovú úlohu zohráva príprava a vhodne zvolený štýl fotenia, ktorý vám sadne ako uliaty.

 

 

 

Viete už, kde by ste chceli zrealizovať svoje fotenie? Podeľte sa s nami o vaše nápady a vyrozprávajte aj vy svoj príbeh pomocou fotografie.

 

podpis - Lucy Grossmann

 


Vedeli ste, že...?

Aj profesionálne fotenie môže byť naozaj zábavné. Presvedčte sa na vlastné oči a vyberte si z ponuky fotenia.

Prejsť na ponuku fotenia

Pridajte komentár

Podobné články